typer: 0
id: 137
id2:




  Kontakt   Pomoc   Mapa portalu   Forum
Portal Podróżnika bezdroza.pl

Wyszukaj   
GLOWNA
koszyk jest pusty
Nowości w księgarni
Londyn. Udany weekend
PLN
Więcej...


Wybrzeże Bułgarii
24.90 PLN
Więcej...


Promocja KSIˇŻKA DNIA
ks_dnia Codziennie inna książka Wydawnictwa Bezdroża
25% taniej!!!

Zobacz więcej
Klub bezdrożnika
Warto zobaczyć
Program partnerski

Bezdroza.pl

Przewodniki pisane z pasją

rejestracja

Recenzje publikacji


SELECT data,gazeta,przewodnik,idy,tytul,tresc,autor FROM `recenzje` WHERE publish='Y' AND id=137

2005-04-29 - DZIEŃ DOBRY WARSZAWA

Kijów. Miasto złotych kopuł

"Kijów - stolica kniaziów"

Kijów jest miastem, w którym każdy znajdzie coś dla siebie - zapewnia Aleksander Strojny, autor przewodnika po Kijowie. Wystarczy gorzkawo-słodki haust miodowej percówki, dźwięk orkiestry witającej ekspres Kijów - Moskwa czy widok słoneczników na Bessarabce.

Pięć tras, jakie proponuje autor, odkrywa uroki miasta, zwanego z racji swych powikłanych dziejów, raz drugą Troją, raz drugim Jeruzalem. Mapki umieszczone w przewodniku zadowolą nawet wybrednych. To najlepsza pomoc w dotarciu do miejsc noclegowych, gospód z jedzeniem i piwem oraz miejsc, gdzie można miło spędzać wieczory.

Aleksander Strojny jest historykiem, autorem kilku prac naukowych i popularnonaukowych. Podróże po bezdrożach naszej części Europy, to jego pasja, która zaowocowała licznymi przewodnikami, m.in. "Lwów. Miasto Wschodu i Zachodu", "Piwnym szlakiem po Europie Środka".

RD